mob. 0905 711 355 Ikona telefón

e-mail: info@solidbau.sk Ikona pero

Header obrázok

Sádrokartóny < Rekonštrukcie < Ikona domov

Sádrokartóny

sadrokartony podkrovie

Sádrokartóny

plnia v dnešnej dobe mnoho funkcií. Používajú sa na tradičné priečky, podhľady, rôzne poličky, predely, zásteny, stropné podhľady, rôzne tvarované znížené stropy, či zateplenia striech. Stále častejšie sa využívajú aj ako náhrada klasických vnútorných omietok. Hlavná výhoda je hlavne v úspore času. Suchý proces montáže je obrovskou výhodou, keďže je možné sa ihneď po ukončení prác sťahovať bez nutnosti čakať na vyschnutie, ako je to pri klasických omietkach. Výhodou je aj že sa tým vyhneme aj nežiadúcim pachom.

Vzhľadom na stále aktuálnejšie požiadavky na úsporu energií sa využíva sadrokartón aj na dodatočné zatepľovanie stropov. V prípade toho, že chlad sa do domu, či bytu dostáva z pivnice, tak sa dá takýmto jednoduchým a lacvným riešením zatepliť aj strop pivnice a tak odizolovať aj túto časť domovov, ktorá uberá na komforte bývania.

Dnes už dokonca existujú aj sadrokartóny určené špeciálne do priestorov kúpeľní, bazénov, sáun, či do zimných záhrad. Ozvite sa nám a poraďte sa. Určite nájdeme vhodné riešenie aj pre vás.

Ďalšou výhodou sadrokartónov je ich ľahká demontáž. V prípade, že sa rozhodneme zmeniť dispozíciu priestoru, tak je manipulácia so sadrokartónmi mimoriadne ľahká oproti klasickým stavebným riešeniam. Ak potrebujete predeliť priestor priečkou, napráíklad po príchode ďalšieho dieťaťa do domácnosti, tak je sadrokartón výbornou voľbou.

Mnoho ľudí má obavu z akustických vlastností sadrokartónových priečok. V kombinácii s minerálnou vlnou sa dosahujú lepšie zvukovoizolačné vlastnosti ako je to pri klasickej priečke rovnakej hrúbky. 

Sadrokartón je nehorľavý.

Referencie