mob. 0905 711 355 Ikona telefón

e-mail: info@solidbau.sk Ikona pero

Header obrázok

Rekonštrukcie < Ikona domov

Rekonštrukcie

rekonstrukcie zakladne informacie

Pre každého z nás je veľmi dôležitý domov. Nie to slovo, ani steny či nábytok. Ale ten pocit. Domov je miestom pokoja. Je to priestor, ktorý je iba Váš, nik Vám doň nevnikne alebo Vás neotravuje, pretože je bezpečný. Je to priestor na premýšľanie, stretávanie sa s priateľmi, výchovu detí, ale i príjemné leňošenie a dobíjanie si vašich „batérií“. Pre mladých predstavuje novú etapu ich života ako osamostatnenie, založenie rodiny a pre starších zasa miesto na ich zaslúžený odpočinok.

 

Úspora, úspora, úspora


Bohužiaľ, tak ako každá vec i dom si postupom času vyžaduje menšie či väčšie úpravy a opravy. Niektoré sú estetické, iné nevyhnutné a tie pod-statné plnia funkciu rozumnej investície. To, čo Vám ponúkame my, je prienikom všetkých týchto skupín.
Pri dnešných cenách energií a ich plánovanom neustálom raste do budúcna asi nie je potrebné vysvetľovať, prečo má zmysel hľadať riešenia na zníženie výdavkov za energie.
Možností je viacero a takisto s rôznym percentom úspešnosti. Zateplenie domu, výmena okien, vyregulovanie celej vykurovacej sústavy domu s montážou termohlavíc a meračov tepla, nájdenie výhodnejšieho dodá-vateľa tepla alebo prechod na vlastný systém vykurovania. Čím viac týchto krokov uskutočníte, tým je úspora väčšia. Pravdou však je, že tým sú väčšie aj peniaze potrebné na jej realizáciu.

Ako je to možné? Spojili sme sily traja skúsení dodávatelia. Kalypso (výrobca okien, dverí), Farnex (zateplenie fasád, lešenia, stavebné práce), stavebná sporiteľňa (financie, energetické poradenstvo). Ako prvé urobíme bezplatne energetický audit celej budovy, ktorý ukáže, akú hrúbku zateplenia je potrebné vykonať a aké okná je vhodné osadiť, prípadne kde má budova poškodenia, ktoré treba odstrániť. Na základe auditu vypracujeme cenovú kalkuláciu na jednotlivé možnosti úspory:

1. výmena okien,
2. zateplenie fasády,
3. vyregulovanie sústavy a inštalácia termohlavíc.

rekonstrukcie info

Prípadne, ak by ste mali záujem o výmenu elektrovrátnikov, schránok, vstupných dverí, striešok nad vchodom, nájazdové rampy, dlažby. Súčet týchto položiek potom určí celkovú cenu investície, ktorú Vám za veľmi výhodných podmienok poskytne stavebná sporiteľňa a jeho splácanie sa financuje z peňazí, ktoré usporíte na vykurovaní (produkt vytvorený výhradne na takéto účely). Nezanedbateľnou stránkou je, že výrazne stúpne predajná cena bytov,a to nielen kvôli zatepleniu a tým zníženiu prevádzkových nákladov, ale i celkovému zatraktívneniu domu.

Na základe skúseností a reakcií našich klientov sme pre Vás pripravili komplexný produkt. My Vám zrealizujeme všetky tieto práce a Vás to nebude nič stáť. Všetky potrebné investície sa zaplatia z peňazí, ktoré usporíte na energiách.

Estetika, farebné variácie, životnosť

rekonstrukcie byty

Na farbe záleží. Nielen kvôli ľahšej identifikácii domu (deťmi, návštevami), ale i z estetického a funkčného hľadiska. Radi Vám spracujeme viacero riešení tak, aby spĺňali Vašu predstavu. Rôzne kombinácie farieb, tvarov, motívov a doplnkov tak, aby sa z Vášho starého, fádneho domu stal atraktívny objekt, vhodný pojmu domov. Navyše, nová fasáda výrazne zvyšuje životnosť domu, pretože zabraňuje poveternostným vplyvom, rôznym emisiám a škodlivým látkam ničiť vonkajší plášť domu, čím znižuje financie potrebné na budúce opravy.

rekonstrukcie upravy

Jej vodeodolná povrchová úprava zabraňuje prenikaniu vlhkosti do domu, súčasne plní aj funkciu samočistenia na daždi, ktorý umýva nečistoty. Dôležitou stránkou novej fasády je jej dlhá životnosť a farebná stálosť s celkovou zárukou 20 rokov a úspora až 25% nákladov na energie.

Bezpečnosť

rekonstrukcie bezpecnost

Zub času sa v mnohých starších domov prejavil hlavne na logiách a balkónových konštrukciách. Zhrdzavené zábradlia a odvetrané časti betónu priamo ohrozujú Vašu bezpečnosť. Porušená, či presakujúca hydroizolácia zase možnosť tvorby plesní a narúšanie statických prvkov domu.

Okná

rekonstrukcia bezpecnost

Možno sa vám to nezdá, ale okná predstavujú v bytovom dome najväčší únik tepla (pri niektorých typoch domov až 40% celkových nákladov). Naopak v letných mesiacoch spôsobujú prehrievanie bytov a tým aj nekomfort ich užívania. Silnou stránkou nových okien je výrazné zníženie vonkajšieho hluku a schopnosť celoročného vetrania vďaka možnosti nastavenia veľkosti vetrania v 5 rôznych polohách. Takisto vynikajúca tesnosť vďaka celoobvodovému kovaniu zabráni prachu a rôznym iným nečistotám dostať sa do vnútra. Veľmi dôležitá je táto vlastnosť pre alergikov a astmatikov, ktorá spolu s mikrovetraním vytvára optimálne prostredie udržaním správnej vlhkosti a čistoty. Správna vlhkosť je dôležitá pre malé deti ale i seniorov.

Dizajn

rekonstrukcie dizajn

Okná tvoria výrazný prvok a pomáhajú dotvoriť cel-kový vzhľad domu, ale i bytu. Máte na výber rôzne farby profilov, či už klasické biele, niekoľko dekorov dreva, alebo ich kombinácie - zvonku drevené, zvnútra biele alebo naopak. Špeciálny bezpórový, hladký povrch je nielen príjemný na dotyk, ale slúži na ľahké a rýchle čistenie okien.

Elegantnosť okien KALYPSO ako aj ich celkové spracovanie a kvalita len potvrdzujú pozíciu popred-ného výrobcu okien v Bratislavskom kraji. Komfort si môžete individuálne zvýšiť žalúziami, sieťkami proti hmyzu, vonkajšími roletami, zväčšenými parapetami s možnosťou výberu ich farieb

Vyregulovanie systému

rekonstrukcie kohutik
Tento krok má 2 hlavné výhody. Výrazné zvýšenie komfortu vykurovania. Prekúrené byty s nutnosťou častého vetrania a tým pádom zvýšeného rizika prechladnutia, ale i nedokúrené byty budú minulosťou. Navyše Vám tento systém umožní si individuálne nastavovať požadovanú teplotu v každej miestnosti bytu samostatne. Teplo pre kúpeľňu, či detskú izbu, chladnejšiu pracovňu. Doba solidarity a plytvania je nenávratne preč. Preniesť zodpovednosť na jednotlivých vlastníkov a možnosť určovať vlastnú spotrebu určite uvíta každý rozumný človek.

Navyše, ak sa Vám zdajú ceny Vášho dodávateľa tepla neprimerané, vieme zrealizovať vlastnú kotolňu.

Krok k dokonalosti

rekonstrukcie regulovanie systemu
Dôležitou časťou domu je vstup a jeho funkčné riešenie. Nielen štandardné markízy, ale i záveterné steny, čistiace rohože, vonkajšie osvetlenie vstupu, voľný prístup ku zvončekom a schránkam sú veľmi dôležité. Je potrebné myslieť aj na nájazdové rampy pre mamičky s kočíkmi a vozíčkárov, prípadne zábradlia pre starších ľudí. V dnešnej dobe neradno zabudnúť ani na ich protivandalovú úpravu.

V mnohých domoch je potrebné vymeniť nefunkčných audiovrátnikov a aj zničené, či dokonca chýbajúce schránkové boxy. Optimálne je prerobenie celého vstupu do domu s vyriešením všetkých týchto prvkov súčasne, prípadne doplnené o možnosť elektrických kľúčov. Týmto krokom sa dosiahne výrazné estetické vylepšenie celkového vzhľadu domu, ako i zvýšenie bezpečnosti a komfortu. Tento systém je možné doplniť o funkciu hlasovania o domových otázkach.

Referencie