mob. 0905 711 355 Ikona telefón

e-mail: info@solidbau.sk Ikona pero

Header obrázok

Prerábky < Rekonštrukcie < Ikona domov

Prerábky

prerabky a rekonstrukcie bytov a domov

Pokládka parkiet, dlažby a obkladov

Cesta ku krajšiemu bytu často vedie cez krajšiu podlahu a obklady. Preto zabezpečíme:

 • Vybúranie pôvodných obkladov, dlažieb, linolea, parkiet, odvoz odpadu,
 • výhodnejšie ceny na laminátové a drevené plávajúce podlahy,
 • obklady a dlažby za výhodnejšie ceny.

Kopletná rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu je z hľadiska financií menej náročná, ako rekonštrukcia domu. Napriek tomu je aj pri rekonštrukcii bytov mnoho rôznych dôležitých úkonov, na ktoré etreba zabúdať, ak chce človek bývať moderne, komfortne a vedieť, že mu daná rekonštrukcia do budúcnosti ušetrí peniaze. Môžete s nami rátať pre tieto služby:

 • Búracie práce, rezanie panelu, vybúranie umakartového jadra, zárubní a odvoz odpadu,
 • vymurovanie jadra, rekonštrukcia rozvodov vody a elektroinštalácie,
 • výmena okien, napríklad za profil Veka od výrobcu Kalypso,
 • zabezpečíme nové dvere a zárubne,
 • pokládka plávajúcich podláh, obkladov a dlažby,
 • stierkovanie stien a maliarske práce.

Kompletná rekonštrukcia bytu trvá približne 20 až 30 dní

Rekonštrukcie bytov

Ak potrebujete prerábku, alebo rekonštrukciu bytu alebo domu, tak ste na správnej adrese. Ponúkame vám komplexné služby, ako je výmena okien, prerábka jadra (búranie, murovanie, obklady, dlažby, rozvody), rezanie panelov, výmena parkiet, renovácia omietok, elektroinštalácie, montáž aj demontáž sadrokartónov.  To všetko vrátane vybavenia statického posudku a stavebných povolení.

Bytový architekt

Ak si potrebujete vizualizovať zmeny, ktoré hodláte uskutočniť vo svojom byte, alebo dome, tak vám poskytneme bytového architekta, ktorý vám pripraví 3D vizualizácie a vy sa tak budete môcť zodpovedne rozhodnúť pre to najlepšie riešenie.

Prístavby

Mnohých ľudí tiež trápia prístavby a ich správne navrhnutie tak, aby spĺňali svoju funkčnosť, ale aby boli zároveň aj primerane estetické, aby nepôsobili ako päsť na oko. Aj tu vieme pomôcť a zabezpečíme overených projektantov elektriky, TZB (voda, kanalizacia), kúrenia ale i architekta a statika.

Prerábka bytového jadra:

Častou požiadavkou zo strany klientov je prerábka bytového jadra. Mnohí si ale nevedia predstaviť, čo všetko to obnáša. Naša spoločnosť zabezpečujte tieto práce:

 • Búracie a sekacie práce, vynosenie a odvoz odpadu,
 • murovanie nového jadra,
 • prerábka rozvodov  vody, kanalizácie, elektriky, odsávania,
 • nové obklady a dlažby,
 • nové sanitárne zariadenia ako vaňa, sprchový kút, umývadlo, závesné WC Geberit.

Termín/dĺžka prerábky umakartového jadra na murované: 10 až 15 dní.

Prerábky bytov, domov a nebytových priestorov

 • Búracie a sekacie práce, rezanie panelu, odvoz odpadu,
 • rekonštrukcia elektrických rozvodov, nové rozvody, ističe, rozvádzače vnútorné i vonkajšie, revízie, bleskozvody aj aktívne bleskozvody. Rekonštrukcia, alebo inštalácia nových rozvodov vody a kúrenia vrátane podlahového vodného, aj elektrického,
 • kompletné maliarske práce. Spravíme omietky, stierky, vymaľovanie,
 • výmena okien za modernejšie a efektívnejšie z plastu, hliníku, alebo kombinované plastovo hliníkové okná,
 • zabezpečíme aj zmenu dispozície bytu. Realizácia pomocou sádrokartónových priečok a podhľadov. Predelovacie a skryté steny, skrinky, niky a ďalšie,
 • úprava stien, stropov a podláh dodatočným zateplením, alebo odhlučnením. Vhodné napríklad pre pivnice, garáže, steny od susedov. 

 


 

Hrubé stavby

Hoci sa už nevenujeme hrubým stavbám, určite vám ochotne poradíme na základe našich dlhoročných skúseností s vytýčením stavieb, označením výkopov a založením stavby samotnej (šalovanie, debnenie, základové dosky, následne murovanie, preklady, vence, schody, ...)

Ak už máte cenu na dodávku materiálu, overite si, aké ceny vám ponúkneme my. Sme presvedčení že výhodnejšie. Vzhľadom na to, že naša spoločnosť sa venuje nielen rodinným domom ale i rekonštrukciám väčších obytných či administratívnych objektov, nakupujeme vo veľkom = s veľkou zľavou. Tá sa potom následne prejaví aj pri realizácii menších objektov ako sú rodinné domy.

 

Plastové okná a dvere a naše odporúčania

Dôležitou súčasťou prerábok a celkovej energetickej efektívnosti každého bytu, či domu sú okná. My odporúčame dva typy špičkových nemeckých profilov, VEKA a REHAU. Oba profily v prevedení s rovnou alebo aj zaoblenou hranou. 

Na výber máte 5 alebo 6 komorové okná so stavebnou hĺbkou 70, 86 alebo 90mm. Zasklenie dvoj či trojsklom. Suma sumárum si teda dokážete vyskladať cenovo výhodné okná do nenáročných zón ako pivnice, či schodiska až po vysoko náročne odhlučňovacie okná. 

Okná môžete mať nielen v klasickej bielej farbe, ale aj s rôznymi dekormi dreva, prípadne hliníkovou vonkajšou časťou, ktorú môžete mať v ľubovolnej farbe RAL.


Hlinikové okná a dvere profilov Heroal a Schuco. Oba vo variantách s alebo bez prerušeného tepelného mostu, v širokej palete farieb podľa vzorkovníka RAL. 

Hliník je ideálny pri riešení zasklení väčších rozmerov, na odsúvacie dvere a hlavne všade tam, kde je zvýšený pohyb ľudí ako napr. Vchodové dvere do rodinného, bytového domu, predajne, firmy. Problémom nie sú ani automatické elektrické posuvné dvere.

Referencie